Aby kierowcy ciężarówek mogli czuć się w pojeździe niczym w domu, oprócz mebli, które wpływają na komfort jazdy, podstawowym elementem wyposażenia tego typu miejsca jest sprzęt elektryczny.

     

    Sprzęt elektryczny w ciężarówce jest obecnie rozbudowany i w jego obręb wchodzi zarówno sprzęt AGD, jak i RTV. Jeśli chodzi o ten pierwszy obecnie w kabinie samochodu można umieścić zarówno lodówkę, jak i kuchenkę mikrofalową, a nierzadko także kuchenkę elektryczną. Nie obejdzie się również bez sprzętu, który pozwala przygotować posiłki, takiego jak na przykład tostery, czy ekspres do kawy. Ciekawym rozwiązaniem są lodówki wyposażone w opcję podgrzewania do 65 stopni, dzięki czemu można ogrzać posiłek w chłodziarce samochodowej.

    Kolejny rodzaj sprzętu wykorzystywanego w kabinie ciężarówki, to sprzęt RTV. W tym przypadku podstawa to oczywiście radio, ale także system nawigacyjny czy telewizja. Oprócz standardowego radia w kokpicie znajduje się najczęściej również CB radio wraz z głośnikami, montowane na stelażu. Bardzo często odbiornik taki występuje w formie radiotelefonu. Można nim swobodnie sterować poprzez regulację czułości odbiornika oraz blokadę szumów.

    Wielu producentów wyposaża aktualnie już w standardzie ciężarówki w miniaturyzację sprzętu TV/AGD, dzięki czemu nie trzeba kupować przenośnych urządzeń tego rodzaju. Ich zasilanie jest możliwe dzięki konwerterowi (przetwornicy) prądu, który gwarantuje wymagane napięcie 230 V. Zakup takiej przetwornicy to koszt w granicach kilkuset złotych.

    Telewizja w kabinie to prawdziwy rarytas dla tych kierowców, którzy chcą odpocząć od jazdy i zrelaksować się. Najczęściej kokpit jest wyposażony w gotową instalację do podpięcia telewizora LCD umieszczanego na ścianie bocznej, nad głową kierowcy. Dzięki takiemu umiejscowieniu można swobodnie oglądać telewizję zarówno z pozycji siedzenia pasażera, jak i leżąc na łóżku za fotelami. Obecnie w sklepach oferowane są różnego rodzaju odbiorniki telewizyjne do ciężarówek o różnych przekrojach ekranu i w różnych cenach.